Krzysztof Jarczewski – WARSZTATY

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FOTOGRAFOWANIA

Rady, porady czyli praktyka w życiu fotografa.

Hiszpański styl jazdy.

Doma Vaquera czyli życie i śmierć !!!

Zaprezentuje się w nich była zawodniczka, znana i ceniona propagatorka jeździectwa naturalnego oraz ambasadorka hiszpańskiego stylu jazdy Anna Izdebska.

Tylko dla „warsztatowiczów” Anna Izdebska zaprezentuje program Doma Vaquera la garrocha z muzyką na żywo oraz elementy szkolenia konia m.in. noszenie pochodni w pysku, step hiszpański, ukłon.

Program warsztatów.

9.00 – 10.30

Co zrobić żeby mieć dobre fotografie czyli rozmawiamy o kompozycji, ustawieniach aparatów fotograficznych, głębi ostrości, czasie i przysłonie, kompensacji ekspozycji, statywie, fotografowaniu pod właściwym kątem, zdjęciach seryjnych i pojedynczych, tle, balansie bieli, autofokusie, wykorzystania oświetlenia naturalnego i zasadach bezpieczeństwa pracy z koniem oraz o tym co Was interesuje.

10.30 – 16.00

I sesja zdjęciowa– statyczny portret konia.

II sesja zdjęciowa – dynamiczny portret konia na lonży w kłusie.

III sesja zdjęciowa- dynamiczny portret konia na lonży w galopie.

Przerwa na kawę/herbatę

IV sesja zdjęciowa – portret konia w rzędzie hiszpańskim.

V sesja zdjęciowa – portret jeźdźca i konia w stylu hiszpańskim.

VI sesja zdjęciowa – portretowanie jeźdźca i konia podczas prezentacji elementów szkolenia.

VII sesja zdjęciowa – Doma Vaquera la garrocha.

16.00 – 18.00
Prezentacja i omawianie wykonanych zdjęć. Wybór najlepszego zdjęcia, podsumowanie i zakończenie warsztatów.

Warsztaty odbędą się w dniu 26 maja 2012 r.

Miejsce – Połomia ul. Bytomska 105 – Stajnia Połomia.
Dojazd - z Gliwic na Pyskowice, prosto aż do skrętu na Górniki w Połomi. W przypadku zgubienia drogi proszę dzwonić do Ani Izdebskiej, która dalej pokieruje – 691912370.

Proszę o zabranie laptopów. Koszt warsztatów – 200 pln. Zapisy do 19 maja 2012. Po terminie zapisów cena wynosi 250 pln. Ilość uczestników ograniczona. Warunkiem uczestnictwa jest wpłacenie zaliczki w wysokości 50 pln, najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem warsztatów z dopiskiem: portretowanie konia. W przypadku rezygnacji później niż 14 dni przed rozpoczęciem, zaliczka przepada. Sesje zdjęciowe odbędą się na pięknych łąkach. Ich czas trwania może ulec zmianom z uwagi na dobro pracujących koni. Wybrane fotografie za zgodą zainteresowanych, publikowane będą w internecie, a w przypadku innych publikacji, zainteresowani uzgadniają to między sobą. Numer konta podam po zgłoszeniu udziału na maila: krzysztof@jarczewski.pl

Współpracowałem z Polską Agencja Prasową, a obecnie współpracuję z: Polską Agencją Fotografów FORUM i Agencją Fotograficzną Newspix.pl oraz pismami: Newsweek Polska, Angora, Rynek Łódzki, Świat Koni i Koń Polski.
Jestem członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.