Zbrosławice 18 Września 2010r
"Myśląc o koniu"

Przygotowania do konkursu "Pokaż co potrafi Twój koń przygotowany metodami naturalnymi" trwały dwa miesiące. Godziny spędzone na ujeżdżalni i w terenie, przeplatane pracą naturalną i budowaniem zaufania, zaprocentowały spokojnym i opanowanym występem Elbasima. Postanowiliśmy w ramach konkursu podzielić nasz pokaz na dwa etapy.
Pierwszy Doma Vaquera la garrocha ( hiszpańska jazda robocza z tyczką) drugi- tresura.
Doma Vaquera prezentowana była w Zbrosławicach po raz pierwszy, dlatego też ciążyła na nas odpowiedzialność za wykonanie tej sztuki jak najlepiej. Wiązało się to z wielkim stresem. Czy się spodoba? Jak odbiorą nas widzowie? Czy będzie to dla nich ciekawe?
Już w momencie włożenia nogi w strzemię czułam że Elbasim wie co ma robić i byłam o niego spokojna, a jego spokój udzielił się mnie:) Koń do samego końca słuchał poleceń i starał się wykonać je jak najlepiej potrafi, mimo problemów jakie mielismy ze strony technicznej a mianowice braku możliwości skorzystania z podkładu muzycznego , wcześniej przez nas przygotowanego i przećwiczonego.
Pomimo tego ukończyliśmy pokaz, wykonując wszystkie zaplanowane wcześniej elementy.
Dziękuję mojemu trenerowi Markowi Brożyńskiemu za to, że był z nami i nas wspierał jak i za wiele godzin treningu i przygotowań do pokazów.
Podziękowania wilekie dla Wojtka Ginko za zaproszenie na te wspaniała imprezę i danie nam szansy, zarówno się pokazać jak i poznać nowych ciekawych ludzi.
Mam nadzieje że w Czerwcu 2011 roku będziemy mieli zaszczyt spotkać się ponownie:)